Schéma jak funguje tepelné čerpadlo viessmann

Jak funguje tepelné čerpadlo

Každý máme doma ledničku. Princip jejího fungování je podobný jako u tepelného čerpadla. Odebírá teplo z vnitřního prostoru, kde máme uložené potraviny a toto teplo vypouští do místnosti. Stejně tak funguje tepelné čerpadlo. Využívá teplo z okolního prostředí (vzduch, země, voda), které se zpracuje ještě na vyšší teplotní hladinu. To se děje v kompresoru. Stlačením par chladiva v kompresoru dochází k jejich zahřátí. Vzpomeňme si na hodiny fyziky, nebo si vybavme, jak se zahřívá pumpička při huštění prázdného kola na bicyklu. Tepelné čerpadlo dokáže získat teplo ze vzduchu i při mrazu až -22 °C. I tak se stále vyplatí použití tohoto systému pro vytápění. Tepelné čerpadlo používá pro svůj provoz 25 % elektrické energie a zbývajících 75 % je z přírody, a to buď ze vzduchu, země nebo vody.
více informací
Průřez tepelného čerpadla Viessmann

Kompresor je srdcem tepelných čerpadel Viessmann

Spirálový kompresor v tepelných čerpadlech Viessmann zaručuje vysokou účinnost topného systému. Je bezúdržbový, tichý a má dlouhou životnost. Pyšní se vynikajícími parametry stlačení kapaliny, která přenáší teplotu. Díky tomu zvládnou tepelná čerpadla Vitocal ohřívat topnou vodu na teplotu 65-72 °C.

Proč? Jak? Za kolik?

Zavolejte nám 722 753 886, nebo napište info@vibemont.cz a my se vám ozveme do 24 hodin. Společně probereme všechny vaše otázky a doporučíme vám nejvhodnější produkt nebo službu pro Vaši stavbu.
Nezávazná konzultace je u nás zdarma.
    O jaký typ produktu nebo služby máte zájem?    Ostatní produkty

    úpravny vody | fotovoltaika | klimatizace | rekuperace
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram