Výhody a nevýhody tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo Vitocal 100-S | Vibemont

Proč tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je ideálním zdrojem pro vytápění budov bez použití fosilních paliv. Vaše rozhodnutí jít touto cestou znamená, že přispíváte k ochraně klimatu. A to není málo. Další důvod pro jeho pořízení spočívá v jeho samotné technologii – umožňuje celoroční provoz. V chladných měsících vám spolehlivě vytopí dům a v horkých letních dnech naopak zchladí, podobně jako by to udělala klimatizace. To znamená, že nemusíte z vašeho domova nikam utíkat před rozmary počasí a nemusíte si pořizovat další zařízení na ochlazování. Opět tedy ušetříte. Tepelné čerpadlo vám zaručí pohodlí. A to nejen tepelnou pohodu tak, jak ji máte rádi. Nepotřebuje, abyste se o něj starali. Na rozdíl od jiných zařízení pro výrobu tepla, je tepelné čerpadlo bezobslužné.

Nízké provozní náklady

Tepelné čerpadlo nedráždí peněženku. Ušetřte na energiích a vezměte raději rodinu na vysněnou dovolenou. Roční provozní úspory tepelného čerpadla jsou opravdu hodně vysoké. Oproti plynovému kotli vám v kapse může zůstat až 50 % nákladů, u elektřiny je to až 75 %. Pořizovací cena tepelných čerpadel začíná od 130 tisíc korun. Návratnost této životní investice, které nebudete litovat, je pět až osm let. Životnost tepelného čerpadla při pravidelném servisu dosahuje bez problémů třiceti let. Jednoduchými počty vám tak vyjde, že za ušetřené peníze můžete jezdit každý rok na dovolenou. Užijte si čas s rodinou. Existuje několik typů tepelných čerpadel. Naši experti vám rádi poradí, které bude nejlepší právě pro váš dům.

Ohřívá i chladí

Za jakéhokoliv počasí se budete doma cítit příjemně. Tepelné čerpadlo zajistí maximální komfort v každém ročním období. Tepelné čerpadlo využívá teplo z okolního prostředí (vzduch, země, voda) a podle toho váš dům buď ohřívá, nebo ochlazuje. To váš kotel na plyn, uhlí nebo tuhá paliva rozhodně neumí. Zpětný chod umožňuje právě ochlazení domu, což zajisté oceníte v parných letních dnech. Díky tepelnému čerpadlu docílíte klimatizovaných místností, ve kterých vám, vaší rodině i návštěvám bude vždy příjemně.

Žádné starosti

Neřešte starosti s termoregulací vašeho domu. Věnujte se tomu, co vás baví. Tepelná čerpadla jsou bezúdržbová.
Není lepší, když starosti ubývají, než aby jich bylo stále více? S tepelným čerpadlem vám rozhodně žádné navíc nepřibydou. Tento moderní energetický systém je šetrný k přírodě a jeho používáním se budete podílet na snižování uhlíkové stopy v přírodě. Je to ekologický zdroj, který nezatěžuje přírodu. Ani vaši mysl. Systém tepelného čerpadla je soběstačný a spolehlivý. Jediné, co od vás potřebuje, je to, abyste si řekli, jaký teplotní komfort chcete mít ve své domácnosti. S moderní aplikací ViCare bude váš život jednodušší – na svém mobilním telefonu si nastavíte požadovanou teplotu, která na vás bude doma „čekat“.

Peníze od státu snižují pořizovací cenu tepelného čerpadla

Stavíte rodinný dům? Využijte na pořízení tepelného čerpadla dotaci z programu Nová zelená úsporám. Tento příspěvek pomůže zlevnit pořízení zdroje vytápění (a vlastně i chlazení). Navíc se jedná o ekologické zařízení, takže jeho instalací a používáním můžete mít dobrý pocit z toho, že vaše domácnost přispívá ke snížení uhlíkové stopy. S veškerým papírováním a vyřizováním dotace vám pomůžeme. Rádi.

Chcete vytvořit cenovou nabídku?

Zavolejte nám 722 753 886, nebo napište info@vibemont.cz a my se vám ozveme do 24 hodin. Společně probereme všechny vaše otázky a doporučíme vám nejvhodnější tepelné čerpadlo, fotovoltaiku nebo kolektor pro Vaši stavbu.
Nezávazná konzultace je u nás zdarma.
  O jaký typ produktu nebo služby máte zájem?  Proč? Jak? Za kolik?

  Zavolejte nám 722 753 886, nebo napište info@vibemont.cz a my se vám ozveme do 24 hodin. Společně probereme všechny vaše otázky a doporučíme vám nejvhodnější produkt nebo službu pro Vaši stavbu.
  Nezávazná konzultace je u nás zdarma.
   O jaký typ produktu nebo služby máte zájem?   Ostatní produkty

   úpravny vody | fotovoltaika | klimatizace | rekuperace
   linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram