Podlahové vytápění

Podlahové vytápění patří k takzvaným nízkoteplotním vytápěcím systémům, proto ho přirozeně řadíme k dnešnímu standardu při instalacích do nízkoenergetických domů. Při konvenčním vytápění (radiátorové, konvektorové) předává topné těleso své teplo okolnímu vzduchu, který pak předává teplo stěnám obytného prostoru. Vzhledem k tomu platí, že teplota vzduchu v místnosti je vyšší, než je samotná teplota stěn. V místnostech tak vzniká zvýšené proudění (zvýšená prašnost) vzduchu a samozřejmě i značný rozdíl teplot vzduchu pod stropem a u podlahy.
Na rozdíl od konvenčního vytápění je podlahové vytápění charakteristické rovnoměrným rozložením teploty, a tím i značně menším prouděním vzduchu (to představuje zároveň i nižší prašnost).
Výhody podlahového vytápění

Výhody podlahového vytápění

Místnost je rovnoměrně vytápěna

Vzduch v místnosti nevíří prach

Nezabírá užitný prostor v místnosti

Ekonomicky efektivní způsob vytápění

U podlahového vytápění, vzhledem k jeho nízké teplotě, se vzduch až tak nevysušuje (což má příznivý vliv na dýchací cesty), jako je tomu u radiátorů (způsobeno vysokou teplotou vody v radiátorech), kde častokrát vlhkost klesá pod 40 %.

Ideálním způsobem ohřevu teplonosného média u podlahového vytápění je kondenzační kotel s moderní regulací, který pracuje nejefektivněji/nejúsporněji právě v nízkoteplotním režimu, kterým je charakteristické právě podlahové vytápění.

Stejně vhodným vytápěcím systémem pro podlahové vytápění jsou i tepelná čerpadla.

Podlahové vytápění je možné instalovat téměř pod všechny druhy podlah. Čím má podlaha menší tepelný odpor, tím lepší přestup tepla je do prostoru zajištěn. Nad podlahové vytápění se nedoporučuje instalovat dřevěná podlaha, resp. tlusté koberce. Vhodným materiálem je keramická dlažba nebo PVC, vinyl, které májí vynikající tepelnou vodivost.

Vibemont podlahové vytápění

Teplovodní topný systém 

Jedná se o soustavu potrubí, kterými protéká ohřátá voda o teplotě 30-50 °C pomocí nízkoenergetického oběhového čerpadla. Voda jako teplovodní médium je připravována v hlavním zdroji tepla. Topná konstrukce je zabudována do podlahy v předepsané skladbě podlahy, což zajišťuje téměř ideální rozložení teplot v místnosti. Díky termostatickým ventilům je možné teplotu pohodlně regulovat v každé místnosti samostatně, dle individuálních potřeb a využití místností.

Proč? Jak? Za kolik?

Zavolejte nám 722 753 886, nebo napište info@vibemont.cz a my se vám ozveme do 24 hodin. Společně probereme všechny vaše otázky a doporučíme vám nejvhodnější produkt nebo službu pro Vaši stavbu.
Nezávazná konzultace je u nás zdarma.
    O jaký typ produktu nebo služby máte zájem?    Ostatní produkty

    úpravny vody | fotovoltaika | klimatizace | rekuperace
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram